logo MED

Espadrilky

Počet produktov: 1
najnovších
Veľkosť
Farba
Materiál
Podpätok
Cena
Espadrilky dámske béžová farba
Espadrilky dámske béžová farba
44.90 €
Pozrite tiež:

Dámske espadrilky ideálne na leto

Espadrilky k nám prišli zo stredovekého Španielska – práve tam začali katalánski roľníci vyrábať jednoduchú obuv, ktorá mala spĺňať dve základné podmienky: byť pevná a lacná. Na jej výrobu bol použitý ľan a tráva esparto, ktorá sa bežne vyskytuje na Pyrenejskom polostrove a je známa svojou trvanlivosťou. Ako môžete ľahko uhádnuť, súčasný názov pre túto očarujúcu letnú obuv je odvodený od názvu tejto rastliny. Espadrilové topánky sa už dnes nespájajú len s katalánskymi farmármi a sú široko reprezentované na veľkomestských uliciach a zdobia nohy tých najväčších mestských dám. 

Espadrilky majú mnoho mien! 

Dámske espadrilky prešli v priebehu storočí výrazným vývojom. Ich tvar a spôsob obúvania sa zmenili, ale dve najdôležitejšie vlastnosti, ktoré sa stali vizitkou tejto letnej obuvi, zostali nezmenené: šnúrková alebo jutová podrážka a ľanová úprava. Vďaka týmto dvom poznávacím znakom sa stali dámske espadrilky trendom letnej módy a ženy po celom svete si ich dychtivo vyberajú ako pohodlnú alternatívu sandálov alebo šľapiek. 

Dámske espadrilky sa nosia na neformálne príležitosti. Nebudú vhodné na pracovné stretnutie ani na elegantnú večeru s kolegami z práce. Espadrilky však majú mnoho ďalších využití – budete prekvapené, aké všestranné a „viacúčelové“ sú tieto topánky.

Nechajte sa unášať svojou fantáziou! 

Sila espadriliek nepochybne spočíva v ich štýlovej rozmanitosti. Vyberte si jednofarebné modely, ak ich chcete zladiť s farebným alebo pestrým vrškom. Biele alebo čierne espadrilky s minimalistickým dizajnom skombinujte s kvetinovými boho šatami alebo háremovými nohavicami s farebnými geometrickými vzormi. Ak sa chcete vyblázniť, zvoľte netypickú obuv na mieru, napríklad dievčenské espadrilky s mašľou alebo šnurovacie espadrilky v oblasti členka. Leto je obdobím módnych experimentov, takže sa nebojte výziev! 

Súčasná flower power   

Espadrilky na klinovom podpätku alebo na platforme nás prenesú v čase do šialených 70. rokov. Vďaka supermodernému nádychu retra, výraznému vzhľadu a stabilnej podrážke je tento typ obuvi ideálny na letné akcie pod holým nebom. K tomu zvoľte rifle a koketnú blúzku so španielskym výstrihom. Outfit doplňte šperkami z prírodných materiálov, slameným klobúkom a krásne opálenou pokožkou. A pripravte sa na to, že budete stredobodom pozornosti! 

Ahoj, dobrodružstvo! 

Ďalšou inšpiráciou na vytvorenie úspešného outfitu sú espadrilky v námorníckej verzii. Tieto topánky vyzerajú skvelo v intenzívnych farbách, ako je námornícka modrá alebo červená, a to vďaka kontrastu, ktorý vytvára kombinácia so svetlou jutovou podrážkou. Vítané sú aj námornícke pásy a aplikácie v podobe plavebných uzlov, kotiev, mušlí či kormidiel. V priebehu chvíľky navodia bezstarostnú, dovolenkovú atmosféru! 

Už viete, ako nosiť dámske espadrilky. Kde nájdete zaujímavé modely, ktoré vám budú slúžiť viac ako jednu sezónu? Samozrejme, v MEDICINE! Overte si to už teraz!